Veslački klub Trešnjevka
NOVOSTI
19. Lipanj 2018.

Međunarodna regata na Bledu 2018.

Ovaj vikend nastupili smo na 63. međunarodnoj regati na Bledu.
Sestre Jurković su dominirale u konkurenciji ženskih dvojaca bez kormilara te su u subotu osvojile zlato u juniorskoj konkurenciji, a u nedjelju su ponovile uspjeh u seniorskoj kategoriji.
Odličan uspjeh su nastavili Ivan Piton i Karlo Udovičić koji su u dvojcu bez kormilara u seniorskoj konkurenciji doveslali do dva zlata!
U juniorskoj konkurenciji Izabela Krakić je osvojla broncu u samcu, te zlato u dvojcu na pa
riće s Arijom Cvitanović.  
U konkurenciji dvojaca na pariće kod juniora, Jakov Bijelić i Ivan Šarić su osvojli broncu dok je Dora Dragičević u lakom samcu za seniorke isto tako doveslala do bronce. U konkurenciji mlađih juniora Niko Morović je osvojio dva srebra, prvi dan u samcu a drugi dan u kombinaciji s Mariom Konjovodom u dvojcu na pariće. 
Luka Radonić je isto osvojio dva srebra u lakom samcu za seniore.
Čestitke svima!
Idući vikend Ivan Piton i Karlo Udovičić će veslati na drugoj regati Svjetskog Kupa u Austrijskom Linzu.

06. Svibanj 2018.

HRVATSKO DRŽAVNO PRVENSTVO - VK TREŠNJEVKA UKUPNI POBJEDNIK U SENIORSKOJ KATEGORIJI

U subotu, 28.04.2018. godine, održalo se 28. (75.) Prvenstvo Republike Hrvatske u veslanju za seniore i veterane. Naš klub nastupio je u 19 seniorskih posada (izborivši finale u svim disciplinama) sa 8 veslačica i 22 veslača, te u 6 veteranskih disciplina sa 6 vetarana.
U seniorskom dijelu osvojeno je:
 četiri zlatne medalje:
1. 2-SŽ Ivana Jurković, Josipa Jurković
2. 1xLSM Luka Radonić
3. 1xSŽ Marcela Milošević
4. 2xSŽ Izabela Krakić, Ivana Jurković 
 Četiri srebrne medalje:
1. 2-SM Karlo Udovičić, Ivan Piton
2. 4xSM Boris Cesarec, Tin Trucek, Ivan Šarić, Nikša Demović
3. 2-LSM Matija Sudić, Bojan Dermol
4. 1xSŽ Josipa Jurković
 Četiri brončane medalje:
1. 4+ Marin Mašina, Karlo Bilić, Ivo Krakić, Ivica Ban, korm. Jan Vučanjk
2. 4- Karlo Udovičić, Ivan Piton, Jakov Bijelić, Luka Radonić
3. 1xLSŽ Dora Dragičević
4. 8+ Karlo Udovičić, Ivan Piton, Ivo Krakić, Karlo Bilić, Ivan Šarić, Jakovi Bijelić, Luka Radonić, Boris Cesarec, korm. Dominik Grančer
 Dva četvrta mjesta: 
1. 1xSM Patrik Papac
2. 2xLSM Tin Jednobrković, Filip Varaždinec
 dva peta mjesto:
1. 1xSM Mihael Girotto
2. 2-SŽ Lana Trišović, Karla Brekalo
 Jedno šesto mjesto:
1. 2xSM Viktor Pujas, Vinko Zoričić

U veteranskom dijelu osvojeno je:
1xVM Karijan Kalan – zlatna medalja u kategoriji I
2xVM Danko Brajdić, Dalibor Kiseljak – drugo mjesto u kategoriji B
2xVM Srećko Grubišić Čabo – zlatna medalja u kombinaciji za kategoriju E
8+VM Rikardo Kanjera – zlatna medalja u kombinaciji za kategoriju D
Predrag Brođanac – 1. mjesto u: 2x Vmix, 4- kategorija D i 8+Vmix kategorija B

Svi ovi seniorski rezultati donjeli su nam naslov ukupnog pobjednika Prvenstva Republike Hrvatske, u veslanju, za kategoriju seniora. 
Htio bi naglasiti da su svi odveslali svoje najbolje utrke i pokazali visoku razinu utreniranosti. 
Zahvalio bi se našem veslaču Ivi Krakiću, koji je došao na tjedan dana iz Amerike, kako bi nastupio, zadnji puta kao senior, na HVP-u, za naš klub! 
Čestitamo svima, od srca, na pokazanoj borbi i plasmanima koji su postigli na ovm HVP-u.
Naše veslačice i veslači, pokazali su, da jedino timskim radom, možemo pisati povijest našeg kluba! SAVSKI NARODE HO – RUK!
Trener: Krešimir Petrović
Puno hvala Mateu Udovičiću na fotografijama koje nam je poslao.  https://www.instagram.com/u.d.a.m/

 
16. Travanj 2018.

CROATIA OPEN 2018.

**Čestitamo svima na nastupu na Croatia Open 2018, prvoj ozbiljnijoj ovosezonskoj provjeri!**
Naši veslači su osvojili ova odličja:
ZLATO:
1xKM - Jan Gojić 
2xSWA - Katharina Lobnig (Volkermarkt AUT) i Marcela Milosevic 
4-JMA - Jakov Bijelić sa Fabiom Ipsom, Mateom Stojšićem i Lukom Markulinčić za HVS
2-SW - Ivana Jurković i Josipa Jurković za HVS
SREBRO:
2xKM - Jan Gojić i Joshua Nicoscia
1xJWA - Izabela Krakic
1xSWB - Josipa Jurković
2-SMA - Karlo Udovičić i Ivan Piton
2xJMA - Ivan Šarić sa Goranom Muhmutović za HVS
4-SMA - Karlo Udovičić i Ivan Piton u kombinaciji sa VK IKTUS (Anton i Patrik Lončarić)
2-JWA - Izabela Krakić sa Ariom Cvitanović za HVS
BRONCA:
1xSWA - Marcela Milošević
4xJWA - Matea Vracevic, Karla Brekalo, Lana TrišovićAnamarija Popko - oba dana su bile brončane :)
Sve rezultate možete vidjeti na http://vsz.hr/index.p…/2016-03-06-21-55-14/croatia-open-2018

26. Oujak 2018.

1. VKMF Zagreb

U subotu smo nastupili na prvoj regati veslačkog kupa Miljenka Finderle-a. Po oblačnom i vjetrovitom vremenu naši veslači i veslačice su doveli Klub do vodeće pozicije u Kupu (278,4 boda) ispred drugoplasirane Mladosti. 
Naši veslači i veslačice ostvarili su ove rezultate: 
1. MJESTO:
2xJMB Patrik Protulipac i Luka Jurčić (7:33,79) 
1XJŽB Valeria Glogolja (9:00,36) 
1xJMA Ivan Šarić (7:31,26) 
2-JMA Jakov Bijelić u kombinaciji sa Fabio Ipsa (VK Istra) (6:56,35) 
4xJMA Viktor Pujas, Filip Varaždinec, Ivan Šarić i Leon Puljević (6:45,88) 
1xJŽA Izabela Krakic (8:15,40) 
2-SM Karlo Udovičić i Ivan Piton (6:43,69) 
1xSŽ Marcela Milosevic (7:54,27) 
2xSŽ Josipa Jurković i Ivana Jurković (7:42,47) 
2.MJESTO: 
2xJMA Vinko Zoričić i Tin Jednobrković (7:11,45) 
4-JMA Robert Rukavina, Noah Kordić, Ante Zečević i Marko Švalj (7:00,88) 2xJŽA Anamarija Popko i Paula Vrban (8:00,89)
2-SM Jakov Bijelić u kombinaciji sa Fabiom Ipsa (VK Istra) (7:07,56) 
1xSŽ Dora Dragičević (8:43,46) 
3. MJESTO: 
4xJMB Antonio Bančić, Kuzma Perković, Roko Dubravica i Marko Gutowski (7:36,08) 
2xJŽA Matea Vračević i Karla Brekalo (8:04,89) 
1xSM Luka Radonić (7:16,52) 
2xSM Patrik Papac i Niksa Demovic (6:54,78) 
Čestitamo svima na odličnim rezultatima!! 
Sve rezultate možete pogledati na http://vsz.hr/index.php/88-vkmf/regate-vkmf/821-zagreb-vkmf-1-regata-2018

17. Oujak 2018.

Proljetna daljinska regata i veslački kros 17.03.2018.

U organizaciji Veslačkog kluba Trešnjevka i Veslačkog saveza Zagreba održan je tradicionalni veslački kros na nasipu ispred kluba i proljetna daljinska regata na Jarunu.
Unatoč nepovoljnim vremenskim uvjetima, na veslačkom krosu nastupilo je 80 hrabrih veslača i veslačica željnih nadmetanja i borbe za medalje. Svi natjecatelji i navijači  su se mogli okrijepiti toplim čajem i zasladiti keksima ili kolačima. Od naših veslača u kategoriji dječaka 2007. godišta Ante Tvrdinić je bio prvi sa vremenom 09:17.94, u kategoriji dječaka 2006. godišta Hrvoje Dudić je bio prvi sa vremenom 12:42.17. U kategoriji dječaka 2005. godišta naš Jan Vučanjk je  bio prvi sa vremenom 17:02.71, a Adrian Grbac Lacković drugi sa vremenom 17:57.34. Naša veslačica Beata Gržan bila je druga u kategoriji djevojčica 2005. godišta sa vremenom 21:39.31. 

Na daljinskoj regati Valeria Glogolja je nastupila u 1xJŽB i zauzela drugo mjesto sa vremenom 20:14,60. Luka Radonić u 1xLSMA s vremenom 31:47,96 bio je odličan prvi, Patrik Papac u 1xSMB bio je treći sa vremenom 32:55,63, a sestre Ivana Jurković i Josipa Jurković u 2-SŽB bile su odlične prve sa vremenom 32:50,92. Anamaria Popko i Paula Vrban u 2-JŽA bile su prve (36:57,19), a Lana Trišović i Karla Brekalo druge u istoj kategoriji sa vremenom 37:17,04. 
Odličnu utrku izveslali su Karlo Udovičić i Ivan Piton u 2- SM zauzevši izvrsno treće mjesto (29:17,48), iza braće Sinković, i posade Partizana Beđik, Vasić.
Jakov Bijelić je u kombinaciji sa Fabiom Ipsa u 2- JMA bio odličan prvi sa vremenom 30:55,82, 
Čestitamo svima na rezultatima!! 
Rezultati veslački kros
Rezultati daljinska regata