Veslački klub Trešnjevka
NOVOSTI
13. Lipanj 2016.

BLED 2016.

NEDJELJA:
Mia je bila šesta u A finalu u 1XJWA, u 2XJWA Izabela i Aria (Iktus) bile su 4. u A finalu, 4xJMA Boris, Girotto(GLA), Soldo (MLA) i Fran (MLA) bili su drugi, cure u 2-JWA (u konkureciji SWA) Julie i Bruna također druge u A finalu, kao i JAKOV u 1XJMB. U B finalu Bianka je bila peta u 1xJWB, a 4-JMA (Bulić, Milić, Manda i Tino (Arupinum)) su bili treći u B finalu. 
SUBOTA:
Boris i Girotto su u 2xJMA bili treći kao i Bulić i Tino u 2-JMA. Milić i Manda bili su četvrti u 2-JMA , IZABELA bila PRVA u 1XJŽB, Bianka i Iva bile šeste u 2xJŽB , Jakov peti u 1XJMB, Julie i Bruna druge u 2-JŽA (u seniorskoj konkurenciji), a Mia je bila peta u 1XJWA.
PETAK:
Svi su ušli u A finale!! Leon Bulić i Tino(Arupinum) u 2-JMA,Luka Milić i Luka Mandić isto u 2- JMA, Izabela u 1xJWB,Boris Cesarec i Girotto(Glagoljas) u 2xJMA, Jakov Bijelić u 1XJMB, Mia Mičuda u 1XJWA i Bianka Milinović i Iva Talijić (VK Jarun) u 2x JWB!!! Bravoooo za sve, sutra samo jakooo!!
Pogledaj galeriju u nastavku ili na našoj FACEBOOK stranici!

07. Lipanj 2016.

Međunarodna regata JUMBO 2016.

Ovoga vikenda na Jarunu se održala međunarodna regata JUMBO u organizaciji VK Jaruna u suradnji sa HVS i VSZom. Po pravom proljetnom vremenom sa puno sunca, ali i vjetra i malo kiše, ostvarili smo ove rezultate.

SUBOTA
1.MJESTO:
2-JŽA - Julia Ivy McCullough, Bruna Milinović
2.MJESTO:
GIG KŽB - kombinacija sa VK Croatia
4x KŽA - kombinacija sa VK Arupinum
1xJMA - Boris Cesarec
3. MJESTO:
2-SMA - Josip Milić, Luka Stefanović
GIG KMB - Mate Rodić, Karlo Stipić, Jan Gojić, Jan Holjevac, Borna Juras
GIG KMB - kombinacija sa VK Croatia

NEDJELJA
1. MJESTO:
1XJMB - Jakov Bijelić
4XJŽA - Bruna Milinović, Julia Ivy McCullough, Lucijana Bogdanovski, Lara Katarina Žaja- kombinacija sa VK Zagreb
1XKŽA - 
2. MJESTO:

1XLJŽA - Bianka Milinović
4XJMA - Boris Cesarec je veslao kombinaciju sa Ivan-Ante Grgic (IKTUS), Mihael Girotto (GLAGOLJAŠ), Domagoj Barbaca (MORNAR)
3. MJESTO:
2XJŽB - Anamarija Popoko, Ivana Hrkać
1XJŽB - Izabela Krakić
4-SMA - Marin Mašina, Karlo Bilić, Josip Milić, Nikša Demović

16. Svibanj 2016.

Prvenstvo škole veslanja i memorijal J. Laštovice

U subotu je održano Prvenstvo škole veslanja i memorijal J. Laštovice.
Naši veslači i veslačice su osvojili ove medalje:
Zlatna medalja:
1XKŽ 02 - Valeria Glogolja
2XKŽ 02 - Victoria Glogolja (TRE), Sara Kolaković (CRO)
2XKM 02 - Ante Zečević, Luka Vrsalović
Srebrna medalja:
2xKŽ 04,05 - Lucija Matijević, Nataša Juras
1XKM 03 - Roko Dubravica
2XKM 03 - Luka Jurčić, Antonio Bančić
4XGIG KM 03 - Šimun Bulum, Karlo Čilić, Dominik Gračner, Patrik Perutka
Brončana medalja:
1XKM 04,05 - Jan Vučanjk
Sve rezultate možete pogledati ovdje. 
Slike možete pogledati i na stranici Veslačkog saveza Zagreba ili klikom ovdje.

09. Svibanj 2016.

DAMIR MARTIN I BRAĆA SINKOVIĆ EUROPSKI PRVACI!!

Europsko prvenstvo u njemačkom Brandenburgu završilo je velikim pobjedama našega Damira Martina i braće Sinković. 
Čestitamo braći Sinković i našem Damiru na nevjerojatnim utrkama i osvojenom europskom zlatu u izrazito teškim uvjetima.
Damir je uvjerljivom pobjedom (8:05.59), čak 14 sekundi ispred Litvanca Mindaugasa Griškonisa, i velikih 20 sekundi ispred aktualnog svjetskog prvaka, Čeha Ondreja Syneka. 
Braća Sinković su također velikom pobjedom sa vremenom (7:06.33), 8 sekundi ispred Nijemca Hacker/Krüger, i više od 11 sekundi ispred trećeplasiranih Litvanca Mascinskas/Ritter.
Luka Radonić je nakon teške polufinalne utrke završio na ukupno 6. mjestu. Naše sestre Milošević, bile su 5. u B finalu (7:41,52) i zauzele ukupno 11. mjesto, a muški dvojac Šain/Čavrlj su bili prvi u C finalu i zauzeli ukupno 13. mjesto. Iskrene čestitke!!

Rezultate možete pogledati ovdje.
Čestitamo reprezentativcima na uspjehu, za dva tjedna je kvalifikacijska utrka za OI u Riu. Nadamo se da ćemo imati još predstavnika na Olimpijskim igrama!Smile

Pričitajte što sedma sila piše o aktualnim europskim prvacima:
Večernji list
Slobodna Dalmacija
Dnevno.hr
Jutarnji list

08. Svibanj 2016.

Juniorska regata u Münchenu

Naši juniori i juniorke su nastupili ovaj vikend na regati u Münchenu! Prvi dan Jakov Bijelić (1xJMB) je bio drugi u svojoj skupini, Bruna Milinović i Julie (2-JŽA) prve u B finalu, a Boris četvrti u svojoj skupini u 2xJMA.
Drugi dan Boris Cesarec je bio peti u kombinaciju 4x (Soldo/Cesarec/Grgić/Girotto). Imali su odličnu trku i na kraju završili na petom mjestu. Borba je bila od početka do kraja utrke. Julia Ivy McCullough i Bruna su bile treće u svojoj skupini, a Jakov isto treći u svojoj skupini.
Sve rezultate možete pogledati ovdje.