Događanja - Veslački klub Trešnjevka
DOGAđANJA
13. Lipanj 2016.

BLED 2016.

NEDJELJA:
Mia je bila šesta u A finalu u 1XJWA, u 2XJWA Izabela i Aria (Iktus) bile su 4. u A finalu, 4xJMA Boris, Girotto(GLA), Soldo (MLA) i Fran (MLA) bili su drugi, cure u 2-JWA (u konkureciji SWA) Julie i Bruna također druge u A finalu, kao i JAKOV u 1XJMB. U B finalu Bianka je bila peta u 1xJWB, a 4-JMA (Bulić, Milić, Manda i Tino (Arupinum)) su bili treći u B finalu. 
SUBOTA:
Boris i Girotto su u 2xJMA bili treći kao i Bulić i Tino u 2-JMA. Milić i Manda bili su četvrti u 2-JMA , IZABELA bila PRVA u 1XJŽB, Bianka i Iva bile šeste u 2xJŽB , Jakov peti u 1XJMB, Julie i Bruna druge u 2-JŽA (u seniorskoj konkurenciji), a Mia je bila peta u 1XJWA.
PETAK:
Svi su ušli u A finale!! Leon Bulić i Tino(Arupinum) u 2-JMA,Luka Milić i Luka Mandić isto u 2- JMA, Izabela u 1xJWB,Boris Cesarec i Girotto(Glagoljas) u 2xJMA, Jakov Bijelić u 1XJMB, Mia Mičuda u 1XJWA i Bianka Milinović i Iva Talijić (VK Jarun) u 2x JWB!!! Bravoooo za sve, sutra samo jakooo!!
Pogledaj galeriju u nastavku ili na našoj FACEBOOK stranici!

07. Lipanj 2016.

Međunarodna regata JUMBO 2016.

Ovoga vikenda na Jarunu se održala međunarodna regata JUMBO u organizaciji VK Jaruna u suradnji sa HVS i VSZom. Po pravom proljetnom vremenom sa puno sunca, ali i vjetra i malo kiše, ostvarili smo ove rezultate.

SUBOTA
1.MJESTO:
2-JŽA - Julia Ivy McCullough, Bruna Milinović
2.MJESTO:
GIG KŽB - kombinacija sa VK Croatia
4x KŽA - kombinacija sa VK Arupinum
1xJMA - Boris Cesarec
3. MJESTO:
2-SMA - Josip Milić, Luka Stefanović
GIG KMB - Mate Rodić, Karlo Stipić, Jan Gojić, Jan Holjevac, Borna Juras
GIG KMB - kombinacija sa VK Croatia

NEDJELJA
1. MJESTO:
1XJMB - Jakov Bijelić
4XJŽA - Bruna Milinović, Julia Ivy McCullough, Lucijana Bogdanovski, Lara Katarina Žaja- kombinacija sa VK Zagreb
1XKŽA - 
2. MJESTO:

1XLJŽA - Bianka Milinović
4XJMA - Boris Cesarec je veslao kombinaciju sa Ivan-Ante Grgic (IKTUS), Mihael Girotto (GLAGOLJAŠ), Domagoj Barbaca (MORNAR)
3. MJESTO:
2XJŽB - Anamarija Popoko, Ivana Hrkać
1XJŽB - Izabela Krakić
4-SMA - Marin Mašina, Karlo Bilić, Josip Milić, Nikša Demović

16. Svibanj 2016.

Prvenstvo škole veslanja i memorijal J. Laštovice

U subotu je održano Prvenstvo škole veslanja i memorijal J. Laštovice.
Naši veslači i veslačice su osvojili ove medalje:
Zlatna medalja:
1XKŽ 02 - Valeria Glogolja
2XKŽ 02 - Victoria Glogolja (TRE), Sara Kolaković (CRO)
2XKM 02 - Ante Zečević, Luka Vrsalović
Srebrna medalja:
2xKŽ 04,05 - Lucija Matijević, Nataša Juras
1XKM 03 - Roko Dubravica
2XKM 03 - Luka Jurčić, Antonio Bančić
4XGIG KM 03 - Šimun Bulum, Karlo Čilić, Dominik Gračner, Patrik Perutka
Brončana medalja:
1XKM 04,05 - Jan Vučanjk
Sve rezultate možete pogledati ovdje. 
Slike možete pogledati i na stranici Veslačkog saveza Zagreba ili klikom ovdje.

09. Svibanj 2016.

DAMIR MARTIN I BRAĆA SINKOVIĆ EUROPSKI PRVACI!!

Europsko prvenstvo u njemačkom Brandenburgu završilo je velikim pobjedama našega Damira Martina i braće Sinković. 
Čestitamo braći Sinković i našem Damiru na nevjerojatnim utrkama i osvojenom europskom zlatu u izrazito teškim uvjetima.
Damir je uvjerljivom pobjedom (8:05.59), čak 14 sekundi ispred Litvanca Mindaugasa Griškonisa, i velikih 20 sekundi ispred aktualnog svjetskog prvaka, Čeha Ondreja Syneka. 
Braća Sinković su također velikom pobjedom sa vremenom (7:06.33), 8 sekundi ispred Nijemca Hacker/Krüger, i više od 11 sekundi ispred trećeplasiranih Litvanca Mascinskas/Ritter.
Luka Radonić je nakon teške polufinalne utrke završio na ukupno 6. mjestu. Naše sestre Milošević, bile su 5. u B finalu (7:41,52) i zauzele ukupno 11. mjesto, a muški dvojac Šain/Čavrlj su bili prvi u C finalu i zauzeli ukupno 13. mjesto. Iskrene čestitke!!

Rezultate možete pogledati ovdje.
Čestitamo reprezentativcima na uspjehu, za dva tjedna je kvalifikacijska utrka za OI u Riu. Nadamo se da ćemo imati još predstavnika na Olimpijskim igrama!Smile

Pričitajte što sedma sila piše o aktualnim europskim prvacima:
Večernji list
Slobodna Dalmacija
Dnevno.hr
Jutarnji list

08. Svibanj 2016.

Juniorska regata u Münchenu

Naši juniori i juniorke su nastupili ovaj vikend na regati u Münchenu! Prvi dan Jakov Bijelić (1xJMB) je bio drugi u svojoj skupini, Bruna Milinović i Julie (2-JŽA) prve u B finalu, a Boris četvrti u svojoj skupini u 2xJMA.
Drugi dan Boris Cesarec je bio peti u kombinaciju 4x (Soldo/Cesarec/Grgić/Girotto). Imali su odličnu trku i na kraju završili na petom mjestu. Borba je bila od početka do kraja utrke. Julia Ivy McCullough i Bruna su bile treće u svojoj skupini, a Jakov isto treći u svojoj skupini.
Sve rezultate možete pogledati ovdje.

08. Svibanj 2016.

5. VKMF VUKOVAR

Promocija novih klupskih kombinezona upriličena je na najbolji mogući način, ukupnom pobjedom na 5. regati VKMF-a u Gradu Heroju. Bravo za sve koji su veslali u Vukovaru! Smile
Ove medalje smo osvojili u Vukovaru:
1. MJESTO:
1XKŽ - Victoria Glogolja
4-JMB - Luka Jekić, Ante Čanić, Noah Kordić, Dominik Vukmanić (KOM CRO/TRE)
1XJŽB - Bianka Milinović
1XJŽA - Izabela Krakić
2XJŽA - Bianka Milinović, Mia Mičuda
2. MJESTO:
1XKM - Ante Zečević
4XKM - Robert Grgac, Luka Kovač, Mislav Penezić, Marko Gutowski
2XJMB - Filip Mihalinec, Leon Puljević
2XJŽB - Hana Bilić, Hana Habajec
1XJMA - Luka Milić
2-JMA - Leon Bulić, Luka Mandić
4- JMA - Vinko Zoričić, Otto Skypala, Viktor Pujas, Filip Varaždinec
2XJŽA - Dora Dundić, Matea Vračević
3. MJESTO:
2XKŽ - Iva Jelić, Ania Avirović
2XJŽB - Ivana Hrkać, Anamarija Popko
2-SM - Leon Bulić, Luka Mandić
Sve rezultate možete pogledati ovdje.
Ukupno bodovanje kupa po kategorijama možete pogledati ovdje.
Po ukupnom bodovanju smo trenutno drugi sa 697,1 boda, iza vodeće Mladosti (764,2 boda). 
Galeriju slika pogledajte i na našem facebook profilnu klikom ovdje.

25. Travanj 2016.

4. VKMF I INTERCITY REGATA 2016.

Ovoga vikenda na Jarunu je odražana četvrta po redu kup regata Miljenka Finderlea (u subotu 23.4.2016.), a u nedjelju (24.04.2016.) je održana InterCity regata. U kupu smo ukupno završili na drugom mjestu iza vodeće Mladosti. Kakve su rezulate ostvarili naši veslači i veslačice pročitajte na opširnije.
Sve rezulate 4. VKMF regate možete pogledati ovdje.
Sve rezulate InterCity regate možete pogledati ovdje.

18. Travanj 2016.

VELIKI USPJEH HRVATSKIH VESLAČA NA SK U VARASEU

Svjetski kup u Varaseu završio je uvjerljivim pobjedama našeg Damira Martina u samcu (7:10,23) i braće Sinković dvojcu na pariće (6:33,10). Luka Radonić je u samcu za lake seniore ostvario nezapamćen rezultat. Drugo mjesto i srebrnu medalju (sa vremenom 6:58,55) osvojio je dan prije (u subotu) i time najavio svoj ulazak u elitu najboljih svjetskih lakih samaca. Osvajanjem dva zlata i jednim srebrom, Hrvatska je ukupno treća na ljestvici osvojenih medalja u Svjetskom kupu 2016. Iskrene čestitke svima na izvanrednim rezultatima na svjetskom kupu!!
Sljedeći svjetski kup je u Luzernu (27.-29.05.2016.), a par dana prije svjetskog kupa je kvalifikacijska regata za Olimpijske igre u Rio de Janeiru (22.-25.05.2016.) također u Luzernu.
Rezultati 1. Svjetskog kupa u Varaseu

17. Travanj 2016.

POZIV ZA SVE ČLANOVE KLUBA

POZIV ZA SVE ČLANOVE KLUBA
Na izbornu Skupštinu Veslačkog kluba "Trešnjevka" koja će se održati u četvrtak 28.04.2016. godine s početkom u 19 sati u prostorijama Kluba, Savska cesta 183, sa slijedećim dnevnim redom:
1. Otvaranje Skupštine
2. Izbor radnog predsjedništva, zapisničara, ovjerovitelja zapisnika i verifikacijske komisije
3. Izvješća o radu u 2015. godini
     3.1. izvješće Upravnog odbora
     3.2. financijsko izvješće
     3.3. izvješće Nadzornog odbora
     3.4. izvješće o radu regatnog pogona
4. Razrješenje svih organa Kluba
5. Izbora novog predsjednika Kluba, Upravnog odbora i Nadzornog odbora, te predsjednika Skupštine
6. Podjela priznanja i zahvala
7. Domjenak

Do skorog susreta uz športski pozdrav!
Veslački klub Trešnjevka
Predsjednik Skupštine
Josip Vlaić, dr. med.

14. Travanj 2016.

1. SVJETSKI KUP VARESE- ITALIJA

Od 15.-17.04.2016. u talijanskom Vareseu održava se 1. Svjetski kup gdje će hrvatske boje braniti ovi predstavnici:
M2x SINKOVIĆ Martin, SINKOVIĆ Valent 
M1x MARTIN Damir 
LM1x RADONIĆ Luka
Raspored utrka pogledajte OVDJE, ili na http://www.worldrowing.com/
Sretno svima! Smile