Damir Martin izveslao rekord staze - Veslački klub Trešnjevka
Damir Martin izveslao rekord staze

Po vrlo promjenjivom vremenu, održana je jesenska kontrola veslačica i veslača, u malim disciplinama (1x,2x,2-) na 4000m (JŽB,JMB, V) i na 8000m (JMA,JŽA,SA,SB.SŽ,LS). Osim zagrebačkih klubova, nastupili su VK "Medulin", HVK "Vukovar", VK "Iktus", VK"Jadran" Rijeka, VK"Jadran" Zadar, VK"Mornar", VK"Glagoljaš", VK"Korana".

Nastupili smo u svim kategorijama. Osim Damira, za seniore nastupili su Karlo Bilić i Nikša Demović u samcima, te Matija Vukovski i Tin Trucek u dvojcu bez kormilara. Za seniorke, nastupile su Marcela i Karla Milošević u samcima te Žana Krakić i Valentina Plejić u dvojcu bez kormilara. Damir je vremenom 29:54,24 postavio novi rekord jarunske staze za samce, na 8000m. Ovo izveslano vrijeme ujedno je i najbrže vrijeme današnje regate.
Karlo je izveslanim vremenom 32:57,29 osvojio 10.mjesto. Nikša je nastupio za seniore B, te vremenom 32:56,12 osvojio 5.mjesto. Matija i Tin na ovoj regati imali su svoj prvi nastup za seniore, u dvojcu bez kormilara. U vrlo tijesnoj borbi, vremenom 31:25,95, osvojili su 5.mjesto, iako možemo reći da dijele četvrto mjesto sa Jarunom (31:25,42). Marcela je vremenom 34:46,11 osvojila drugo mjesto (bila je samo 2 sekunde sporija od prvoplasirane Helene). Karla je vremenom 36:01,56 osvojila 6.mjesto.
Nakon dugo vremena, naš klub ponovo je nastupio u dvojcu bez kormialra za seniorke. Žana i Valentia odveslale su dionicu od 8000m u vremenu 34:47,88. Bile su jedini dvojac bez za seniorke.

Od juniora i juniorki A nastupili su: Dario Vračević i Luka Stefanović u dvojcu bez komirala, Ivan Kabalin, Mihael Vujčić, Fran Štambuk, Vinko CIglar, Ivan Pavlak, Grga Cipek i Dora Dragičević u samcima.
Luka i Dario vremenom 32:13,39 osvojili su 2.mjesto. Brži od njih bili su Zadrani, međutim, od zagrebačkih posada, oni su najbrži..Kabalin je osvojio 14.mjesto sa vremenom 34:51,88. Mihael je osvojio 16.mjesto sa vremenom 35:23,30. Fran je osvojio 21.mjesto sa vremenom 36:07,47. Pavlak je osvojio 22.mjesto sa vremenom 36:14,52, Vinko je osvojio 23.mjesto sa vremenom 36:20,27. Grga je sa vremenom 36:22,30 osvojio 24.mjesto. Zbog nedostatka čamaca, naša Dora, svoju trku odveslala je sa lakim seniorima. Njeno izveslano vrijeme 37:28,53 rangiralo ju je na 5.mjesto.

Od juniora i juniorki B nastupili su: Leon Bulić i Luka Mandić u dvojcu bez kormilara, Luka Rogić i Luka Mandić u dvojcu na pariće isto kao i Dora Bjelkanović i Irena Milardović. Domagoj Matijevć, Boris Cesarec, Josip Davidović, Patrik Okanović, Julia Ivy McCullough i Bruna Milinović nastupili su u samcima.
Dvojac bez Leon i Luka te skifistica Julia osvojili su 1.mjesto. Leon i Luka, sa vremenom 16:28,01, drugoplasirane mladostaše, ostavili su za 1:25,15. Julia je vremenom 18:48,29 drugoplasiranu Dariu, iz Iktusa, ostavila za 19 sekundi. Svojim prvi nastupom u samcu, na daljinksoj regati, Bruna je osvojila 9.mjesto u vremenu 20:55,21.  Irena i Dora sa vremenom 18:24,64 osvojile su 2.mjesto. Domagoj  je osvojio 4.mjesto sa vremenom 16:55,53, Boris je osvojio 6.mjesto sa vremenom 17:04,33. Josip je osvojio 14.mjesto sa vremenom 18:04,49, a Patrik 17.mjesto sa vremenom 18:24,21.

Od veterana, najhrabriji bio je Mladen Plejić koji je u samcu osvojio drugo mjesto u vremenu 17:12,54.

Čestitamo svim Trešnjevčankama i Trešnjevčanima na ostvarenim rezultatima!