Pula odrađena pobjednički - Veslački klub Trešnjevka
Pula odrađena pobjednički

Dok se u Zagrebu održavala reprezentativna provjera, ostale snage našeg kluba bile su na prvoj regati veslačkog kupa Miljenka Findrlea u Puli. Tamo su odradili vrhunski posao, sve pohvale. Naime putem kući mogli su slaviti osvojenih 14 medalja, od čega 4 zlata, 7 srebra i 3 bronce, ništa manje nije važno napomentui da su s tim sjajnim rezultatima osigurali našem klubu ukupnu pobjedu na održanoj regati.A time smo preuzeli vodstvo u kupu od samoga starta ispred Istre i Jadrana iz Rijeke.

Veterani su probili led i u svojoj utrci u četvercu "bez" posada Danon, Kanjera, Grujin, Kalan doveslala je do trećeg mjesta. Iza njih tradicionlano jaki naši kadeti i kadetkinje. Prvo je Cesarec uzeo srebro u skifu. Potom su Milić, Bjelić doveslali do 8.mjesta, a Cvijić, Davidović su uzeli još jedno srebro. U četvercu pak totalna dominacija, posada Stipanović, Matijević, Bulić, Buczynski su uzeli zlato, a posada Lozo,Beršić,Krmek, Mandić je došla druga.  Kod kadetkinja Milardović je doveslala do 4. mjesta, a posadaBjelkanović,McCullogh je uzela srebro. Iza njih su nastupili mlađi juniori u dublu, posada Bilić, Burjar zauzela je ukupno 10. mjesto, a posada Vujčić, Stefanović 5. mjesto.  Dvojac "bez" Doklestić,Kabalin osvojio je srebrno odličje, a četvreac "bez" Žumer, Pavlak,Cipek,Lucić bio je plasiran jedno mjesto slabije na pobjedničkom postolju. Kod mlađih juniroki Dragičević je u skifu svima gledala u leđa i uzela zlato, a njene prijateljice iz dubla Kušurin, Dragojević osvojile su broncu. Kod juniora Kubik je u samcu osvojio5.mjesto, ali su zato Hartl, Štajdohar u dublu  uzeli zlatno odličje. Posada dvojca "bez" Rupčić, Biloš stigal je posljednja u A finalu.Zlatnom medaljom okitio se i naš četvreac "bez" u sastavu Ivanković,Bingula,Matas,Mance. Nešto slabije od njih bile su djevojke u dublu Bjelić, Grgić koje su osvojile srebrno odličje. Kod seniora Bukić je doveslao do 5. mjesta, a seniorski dubl Dermol, Stefanović osvojio je srebrno odličje zaostavši za pobjednicima manje od sekunudu. Dvojac "bez" Bilić, Mašina doveslao je do 4. mjesta.

Kad se sve zbroji bio je ovo sjajan vikend za naš klub, iz Pule se ekipa vratila s hrpom medalja i peharom koji pripada ukupnom pobjedniku, a u Zagrebu smo pokazali da imamo najbržeg seniora A i seniora B. Ovo je samo još jedan pokazatelj dobrog rada, sljedeću prliku za dokazivanje i definitvno najtežu do sada naši veslači i veslačice imati će na regati Croatia Open koja je na rasporedu 14. i 15. travnja, a do tada je na rasporedu mnoštvo kilometara na zagrebačkom Jarunu i hrpa utega unutar klupskih prostorija.

Eto toliko za ovaj uspješni vikend, još jednom ČESTITKE SVIMA!!!