Događanja - Veslački klub Trešnjevka
DOGAđANJA
09. Svibanj 2016.

DAMIR MARTIN I BRAĆA SINKOVIĆ EUROPSKI PRVACI!!

Europsko prvenstvo u njemačkom Brandenburgu završilo je velikim pobjedama našega Damira Martina i braće Sinković.
Čestitamo braći Sinković i našem Damiru na nevjerojatnim utrkama i osvojenom europskom zlatu u izrazito teškim uvjetima.
Damir je uvjerljivom pobjedom (8:05.59), čak 14 sekundi ispred Litvanca Mindaugasa Griškonisa, i velikih 20 sekundi ispred aktualnog svjetskog prvaka, Čeha Ondreja Syneka.
Braća Sinković su također velikom pobjedom sa vremenom (7:06.33), 8 sekundi ispred Nijemca Hacker/Krüger, i više od 11 sekundi ispred trećeplasiranih Litvanca Mascinskas/Ritter.
Luka Radonić je nakon teške polufinalne utrke završio na ukupno 6. mjestu. Naše sestre Milošević, bile su 5. u B finalu (7:41,52) i zauzele ukupno 11. mjesto, a muški dvojac Šain/Čavrlj su bili prvi u C finalu i zauzeli ukupno 13. mjesto. Iskrene čestitke!!

Rezultate možete pogledati ovdje.
Čestitamo reprezentativcima na uspjehu, za dva tjedna je kvalifikacijska utrka za OI u Riu. Nadamo se da ćemo imati još predstavnika na Olimpijskim igrama!Smile

Juniorska regata u Münchenu

Naši juniori i juniorke su nastupili ovaj vikend na regati u Münchenu! Prvi dan Jakov Bijelić (1xJMB) je bio drugi u svojoj skupini, Bruna Milinović i Julie (2-JŽA) prve u B finalu, a Boris četvrti u svojoj skupini u 2xJMA.
Drugi dan Boris Cesarec je bio peti u kombinaciju 4x (Soldo/Cesarec/Grgić/Girotto). Imali su odličnu trku i na kraju završili na petom mjestu. Borba je bila od početka do kraja utrke. Julia Ivy McCullough i Bruna su bile treće u svojoj skupini, a Jakov isto treći u svojoj skupini.
Sve rezultate možete pogledati ovdje.

5. VKMF VUKOVAR

Promocija novih klupskih kombinezona upriličena je na najbolji mogući način, ukupnom pobjedom na 5. regati VKMF-a u Gradu Heroju. Bravo za sve koji su veslali u Vukovaru! Smile
Ove medalje smo osvojili u Vukovaru:
1. MJESTO:
1XKŽ - Victoria Glogolja
4-JMB - Luka Jekić, Ante Čanić, Noah Kordić, Dominik Vukmanić (KOM CRO/TRE)
2-SM - Leon Bulić, Luka Mandić
Ukupno bodovanje kupa po kategorijama možete pogledati ovdje.
Po ukupnom bodovanju smo trenutno drugi sa 697,1 boda, iza vodeće Mladosti (764,2 boda).

25. Travanj 2016.

4. VKMF I INTERCITY REGATA 2016.

Ovoga vikenda na Jarunu je odražana četvrta po redu kup regata Miljenka Finderlea (u subotu 23.4.2016.), a u nedjelju (24.04.2016.) je održana InterCity regata. U kupu smo ukupno završili na drugom mjestu iza vodeće Mladosti. Kakve su rezulate ostvarili naši veslači i veslačice pročitajte na opširnije.
Sve rezulate 4. VKMF regate možete pogledati ovdje.
Sve rezulate InterCity regate možete pogledati ovdje.

18. Travanj 2016.

VELIKI USPJEH HRVATSKIH VESLAČA NA SK U VARASEU

Svjetski kup u Varaseu završio je uvjerljivim pobjedama našeg Damira Martina u samcu (7:10,23) i braće Sinković dvojcu na pariće (6:33,10). Luka Radonić je u samcu za lake seniore ostvario nezapamćen rezultat. Drugo mjesto i srebrnu medalju (sa vremenom 6:58,55) osvojio je dan prije (u subotu) i time najavio svoj ulazak u elitu najboljih svjetskih lakih samaca. Osvajanjem dva zlata i jednim srebrom, Hrvatska je ukupno treća na ljestvici osvojenih medalja u Svjetskom kupu 2016. Iskrene čestitke svima na izvanrednim rezultatima na svjetskom kupu!!
Sljedeći svjetski kup je u Luzernu (27.-29.05.2016.), a par dana prije svjetskog kupa je kvalifikacijska regata za Olimpijske igre u Rio de Janeiru (22.-25.05.2016.) također u Luzernu.
Rezultati 1. Svjetskog kupa u Varaseu

17. Travanj 2016.

POZIV ZA SVE ČLANOVE KLUBA

Na izbornu Skupštinu Veslačkog kluba "Trešnjevka" koja će se održati u četvrtak 28.04.2016. godine s početkom u 19 sati u prostorijama Kluba, Savska cesta 183, sa slijedećim dnevnim redom:
1. Otvaranje Skupštine
2. Izbor radnog predsjedništva, zapisničara, ovjerovitelja zapisnika i verifikacijske komisije
3. Izvješća o radu u 2015. godini
     3.1. izvješće Upravnog odbora
     3.2. financijsko izvješće
     3.3. izvješće Nadzornog odbora
     3.4. izvješće o radu regatnog pogona
4. Razrješenje svih organa Kluba
5. Izbora novog predsjednika Kluba, Upravnog odbora i Nadzornog odbora, te predsjednika Skupštine

1. SVJETSKI KUP VARESE- ITALIJA

Od 15.-17.04.2016. u talijanskom Vareseu održava se 1. Svjetski kup gdje će hrvatske boje braniti ovi predstavnici:
M2x SINKOVIĆ Martin, SINKOVIĆ Valent
M1x MARTIN Damir
LM1x RADONIĆ Luka
Sretno svima! Smile

10. Travanj 2016.

CROATIA OPEN 2016.

U subotu i nedjelju održana je 33. po redu međunarodna regata Croatia Open. Vrijeme nas nije baš poslužilo, subota kiša, nedjelja vjetar. Damir i sestre Milošević su odradili trening utrke gdje su osvojili prva mjesta, Julie i Bruna na vrlo visokoj razini i u 2-JWA (srebrna medalja) i drugi dan u 2xJWA (odlične četvrte u izrazito teškoj konkurenciji), Jakov Bijelić u 1xJMB odličan brončani, Victoria Glogolja odlična prva u 1xKW drugi dan, a prvi dan također prva sa sestrom Valeriom u 2XKW, a naši kadeti Ante Zečević i Robert Grgac osvojili su srebrnu medalju u dublu kadeta (2xKM). Bravo svima na nastupu i dobrim rezultatima!!
Sve rezultate možete pogledati ovdje
Pogledajte priloženu galeriju, za više slika posjetite našu facebook stranicu.

04. Travanj 2016.

PULA - 3. Regata veslačkog kupa Miljenka Finderlea

U subotu 02.04.2016. održala se 3. regata veslačkog kupa Miljenka Finderlea u Puli. Ukupnu pobjedu odnjeli su domaćini, VK Istra.
Po relativnom dobrom vremenu za ovo doba godine, naši predstvanici su osvojili ova postolja.