Četverac prvi u Minhenu, Trešnjevka prva u Ogulinu - Veslački klub Trešnjevka
Četverac prvi u Minhenu, Trešnjevka prva u Ogulinu

Čestitamo našem četvercu na trećoj uzastopnoj pobjedi i osvajanju ukupnog pobjednika Svjetskog kupa. Nakon Beograda i Luzerna, gdje su Njemce pobjedili za pola dužine čamca (cca 1 sekundu), u Minhenu su od prvih do zadnjih petsto metara povećavali prednost, da bi na kraju došli prvi za nešto više od dužine čamca prednosti (2 i pol sekunde). Hvala dečkima, njihovom treneru, kao i njihovim klupskim trenerima što su nam pružili užitak da ih gledamo. U iščekivanju olimpijade, želimo dečkima zdravlje, snagu i koncentraciju za završne pripreme za nastup na Olimpijskim igrama.

U ovu subotu održana je i Kup regata u Ogulinu na  jezeru Sabljaci. Sve utrke održavale su se na 1000m, pa je i sve teklo još brže i opuštenije. Nastupili smo sa pedesetak veslačica i veslača, odnosno sa 25 posada. Opet smo osvojili puno medalja i ukupno prvo mjesto, te na taj način zadržali vodstvo u kupu. Rezultate ćemo objaviti čim budu dostupni. Čestitke svim veslačicama i veslačima na nastupu, kao i na uspješno (manje-više) završenoj još jednoj školskoj godini.