Reprezentativna provjera - Veslački klub Trešnjevka
Reprezentativna provjera

Po sunčanom, ali vjetrovitom vremenu održana je provjera reprezentativaca i potencijalnih kandidata za izbornu vrstu.

Prvi na stazu izašli su juniorski skifovi, u kvalifikacijama koje su predvodile finalu Trucek je pobijedio u svojoj grupi i izborio A finale, dokKrakić i Vukovski  nisu uspjeli dočepati se A finala. U finalu B Vukovski je došao drugi, dok je Krakić završio četvrti. Trucek je u A finalu doveslao do 5. mjesta, Takav rezultat posljedica je mjesec dana primoranog bolovanja zbog bliskog susreta s tramvajem, pa trenutno Trucek nije u stanju izdržati dvjie naporne trke u ovakim vremenskim razmacima kakvi su danas bili. Ispred Truceka sjajnu bitku za drugo mjesto vodila su dva mladostaša, Šain i Šitum, te veslač Korane. Njih trojica su veliki dio utrke proveli jedan uz drugoga, a na kraju je Šitum zauzeo drugo mjesto, a Šain treće, dok je dosta ispred njih bio predstavnik Mornara koji je suvereno odveslao utrku.

Iza juniora na stazu su krenuli seniori i to prvo A seniori gdje je naš Damir Martin  u sjajnoj utrci pokazao nadmoć nad svim ostalima i uz veliki kontra vjetar izveslao vrijeme od 7:20. Iza njega do cilja je stigao Valent, a Martin Sinković je u uzbudljivoj završnici nije uspio Maria Vekića, Šain je došao 5, a posljednji je stigao Vito Čavrlj. Dvojac seniora donio je pobjedu Skelina s vremenom od 7:19, a iza njih su na stazi se našli seniori B. Rubi  je uz male poteškoće na startu uspio pobjeći konkurenciji i pobijediti ispred Gardijana s 5 sekundi prednosti, a izveslao je vrijeme od 7:35.

Nakon njih stigle su i dame na red, prvo juniorke gdje je veslačica Vukovara odnijela pobjedu pred našom Žanom Krakić, i to ne za puno, a Lucija Rubinjoni kroz cilj je prošla četvrta. Posljednja utrka dana bila je utrka seniorki, a Karla je stigla na cilj kao prva pratilja mladostašice iza Helene iz Mladosti.

Zbirne rezultate možete naći na stranicama mladosti

Slike su u galeriji, a očekujemo rezultate iz Pule da vidimo kakvo je bodovno stanje.