Drugi svjetski kup u Vareseu jako uspješan za hrvatske predstavnike!! - Veslački klub Trešnjevka
Drugi svjetski kup u Vareseu jako uspješan za hrvatske predstavnike!!

Na drugom svjetskom kupu u Vareseu braća Sinković pokazali su svoju dominaciju te su sa najboljim vremenom izborili finale. Sinkovići su u finalu deklasirali svoje protivnike te pobjedili (6:10.21) sa više od 6 sekundi prednosti ispred Australaca (6:16.39) i  Talijana (6:18.10).  Luka Radonić je izveslao odličnu utrku  te osvojio izvrsno četvrto mjesto u konkurenciji lakih samaca, te je u polufinalnoj utrci izveslao najbolje vrijeme hrvatskih lakih samaca ikada (6:50.83). Naš Damir Martin se lavovski borio u finalu sa velikim imenima svjetskog veslanja, na kraju završio na šestom mjestu sa vremenom (7:03.85). U utrku je krenuo jako dobro, ali je tokom trke izgubio svoj ritam, na kraju utrke je izjavio: "- Nije me zadesila ni ozljeda, ni slabost. Naprosto trebam ispucati ove loše utrke i loše dane da mi ne smetaju poslije u daljnjim natjecanjima". Naše sestre Milošević odličnim su veslanjem također izveslale najbolje hrvatsko vrijeme u disciplini dvojaca bez kormilara (7:10.45) i zauzele 5. mjesto u B finalu, odnosno ukupno 11. mjesto.

ISKRENE ČESTITKE SVIMA!!! SAMO NAPRIJED DALJE!

Sljedeći svjetski kup je 10-12.07.2015. u Lucernu u Švicarskoj.