Novosti - Veslački klub Trešnjevka
NOVOSTI
09. Kolovoz 2015.

Svjetsko prvenstvo juniora - Rio de Janeiro!

Za hrvatsku izbornu vrstu na svjetskom prvenstvu juniora u Rio de Janeiro-u, koje se održalo  5 - 9. kolovoza 2015. nastupalo je šest hrvatskih veslača u tri discipline.

Veslačica osječkog Iktusa Teuta Lea Stojaković bila je najuspješnija hrvatska predstavnica na ovom svjetskom prvenstvu. U skifu za juniorke (JW1x) osvojila je prvo mjesto u B finalu odnosno ukupno 7. mjesto sa vremenom 08:06.550. Iskrene čestitke Teuti i njenim trenerima! BRAVO!
Juniorski četverac na pariće (JM4x)  u sastavu Andrija Šupe, Patrik Farkaš, Leon Bulić (VKT) i Niko Dunkić  zauzeli su prvo mjesto u C finalu (ukupno 13. mjesto) sa vremenom 06:20.880, a Tomislav Čanić je u konkurenciji muških skifova (JM1x) osvojio drugo mjesto u C finalu (ukupno 14. mjesto) sa vremenom 07:40.010.

Rezultate svih utrka možete pogledati ovdje.
Izvještaj HVS-a možete pročitati ovdje.

21. Srpanj 2015.

NAŠA MARCELA JE MAGISTRICA FARMACIJE- ISKRENE ČESTITKE!!

Naša veslačica i reprezentativka Marcela Milošević jučer je imala obranu diplomskog rada na Farmaceutsko - biokemijskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, te stekla naziv magistrice farmacije (mag.pharm.). ISKRENE ČESTITKE OD SRCA!!
Marcela danas putuje sa sestrom Karlom i ostatkom reprezentacije na pripreme u BiH za svjetsko prvenstvo u Aiguebelette-u (30.08.-06.09.2015.) gdje će pokušati izboriti nastup na OI u Riju. Nadamo se lijepim vijestima i tamo! =)

13. Srpanj 2015.

3. SVJETSKI KUP - LUCERN

Odlična braća Sinković ponovo potvrdili dominaciju u M2X, uvjerljivo prvi sa vremenom 06:14.790!! Ovom pobjedom osvojili su ukupnu pobjedu u Svjetskom kupu ove godine. Iskrene čestitke!!
Naš Damir je odličnom utrkom u B finalu zauzeo prvo mjesto vremenom 6:52.41, te tako zauzeo ukupno 7.mjesto, a sestre Milošević su u B finalu zauzele 6.mjesto, odnosno ukupno 12.mjesto sa vremenom 7:29.63. Bravooo svima!!!

Reuzltate možete pogledati ovdje

06. Srpanj 2015.

1.FINALE VESLAČKOG KUPA-METKOVIĆ

U subotu 04.07.2015. posjetili smo užareni Metković gdje se održalo prvo finale veslačkog kupa. Naši veslači i treneri omogućili su da VK Trešnjevka bude ukupni pobjednik sa 48 bodova, druga je HAVK Mladost sa 47 bodova, a treći HVK Gusar sa 39 bodova. ISKRENE ČESTITKE SVIMA!! Ove medalje smo osvojili:

25. Lipanj 2015.

VK Trešnjevka pobjednik kupa Miljenka Finderlea u Ogulinu

Trešnjevački mališani pobjedili na 5. kupu Miljenka Finderlea u Ogulinu. Ostvarili su ove rezultate:

24. Lipanj 2015.

Drugi svjetski kup u Vareseu jako uspješan za hrvatske predstavnike!!

Na drugom svjetskom kupu u Vareseu braća Sinković pokazali su svoju dominaciju te su sa najboljim vremenom izborili finale. Sinkovići su u finalu deklasirali svoje protivnike te pobjedili (6:10.21) sa više od 6 sekundi prednosti ispred Australaca (6:16.39) i  Talijana (6:18.10).  Luka Radonić je izveslao odličnu utrku  te osvojio izvrsno četvrto mjesto u konkurenciji lakih samaca, te je u polufinalnoj utrci izveslao najbolje vrijeme hrvatskih lakih samaca ikada (6:50.83). Naš Damir Martin se lavovski borio u finalu sa velikim imenima svjetskog veslanja, na kraju završio na šestom mjestu sa vremenom (7:03.85). U utrku je krenuo jako dobro, ali je tokom trke izgubio svoj ritam, na kraju utrke je izjavio: "- Nije me zadesila ni ozljeda, ni slabost. Naprosto trebam ispucati ove loše utrke i loše dane da mi ne smetaju poslije u daljnjim natjecanjima". Naše sestre Milošević odličnim su veslanjem također izveslale najbolje hrvatsko vrijeme u disciplini dvojaca bez kormilara (7:10.45) i zauzele 5. mjesto u B finalu, odnosno ukupno 11. mjesto.

16. Lipanj 2015.

OBAVIJEST ZA ŠKOLU VESLANJA

Škola veslanja preko praznika (od sutra 17.06.2015.) ima treninge samo u 8h ujutro na Jarunu do 11.07.2015.
Nakon toga slijedi stanka od 11.07.2015. do 17.08.2015. Okupljanje nakon stanke je 17.08.2015. u 9h na Jarunu.
Za sve zainteresirane veslački kamp škole veslanja je od 24.-31.08.2015.
Sve informacije možete dobiti kod trenera Miće Mikulića +38598778748

15. Lipanj 2015.

MEĐUNARODNA REGATA NA BLEDU 2015.

Za vikend su naši juniori i seniori nastupali na međunarodnoj regati na Bledu! Vrijeme je bilo promjenjivo, a najviše problema nam je zadavao vjetar koji je bio jak oba dana. Naši veslači ostvarili su ove rezultate:

11. Lipanj 2015.

MEĐUNARODNA REGATA NA BLEDU, SLOVENIJA

Ovaj vikend sa nestrpljenjem očekujemo jer naši juniori i seniori putuju na Bled na međunarodnu regatu.  Za naš klub nastupati će u ovim disciplinama:

09. Lipanj 2015.

MEĐUNARODNA REGATA JUMBO 2015.

Ovaj vikend na međunarodnoj regati Jumbo smo po jakom mitu i na paklenim vrućinama ostvarili smo ove rezultate.